Bėgimo renginių fiestą Druskininkuose pratęs rudeninis krosas

280378783_1046199229637325_9031979898180472652_nJau šį šeštadienį, spalio 15 dieną, Druskininkuose vyks dar vienas naujas bėgimo renginys – „Druskininkų krosas“. Tai bus jau trečiasis projekto „Bėk su draugu Druskininkuose“ bėgimas, padovanosiantis aktyviems kurorto gyventojams bei jo svečiams dar vieną įdomų nuotykį.

Šis projektas startavo „Naktiniu bėgimu“, vėliau sportininkai ir mėgėjai galėjo išmėginti unikaliame bėgime basomis Vilkės golfo klube. Metų gale Druskininkuose vyks „Kalėdinis bėgimas“, o visą bėgimo renginių ciklą vainikuos Druskininkų pusmaratonis ateinantį pavasarį.

„Norime, kad bėgikai turėtų skirtingus renginius. Krosas yra įvairiapusis bėgimas ir visiškai kitoks nei judant plentu ar basomis. Tai tokia bėgimo rūšis, kai bėgama natūralia gamtos paklote – miško takeliais, žole. Paviršius dažniausiai būna nelygus, reikia bėgti tiek nuo kalno, tiek į kalną“, – kalbėjo bėgimo iniciatorius, asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

„Druskininkų krosas“ vėl kvies sportininkus bėgti komandomis. Projekto dalyviai startuos 13.15 val. prasidėsiančioje estafetėje 2×1000 m. Neturintiems komandos arba norintiems tiesiog pasimėgauti rudeniniu bėgimu, bus duotas startas 13.40 val. Dalyviai gali rinktis 4 arba 8 km bėgimus.

Prieš tai, nuo 12 val. vyks estafetiniai bėgimai. Mergaitės ir berniukai iki 13 metų dalyvaus estafetėje 4×500 m. 14-15 metų jaunimas turės įveikti estafetę 4×1000 m. Tuo tarpu vyresni dalyviai startuos 13.15 val. ir jų estafetės 4×1000 m komandas privalės sudaryti po du vyrus ir moteris. Išbėgimo tvarką komandos gali rinktis pačios.

„Visiems besiruošiantiems rekomenduočiau bent vieną kartą prasibėgti miško takeliu, taip pat būtinai pabandyti bėgti į kalną bei nuo jo. Tokiame renginyje galima bėgti su „trail“ bateliais arba su startukais, bet paprastiems mėgėjams, dažnai nebėgiojančiais miškais, užteks ir paprastų bėgimo batelių“, – patarimais dalinosi E. Martinka.

„Druskininkų kroso“ varžybų vieta – Gardino g. 3, šalia autobusų stoties. Trasa drieksis šalia esančiame miške.

Šis bėgimas patrauklus ir tuo, kad rudenį gamta yra pasipuošusi įvairiausiomis spalvomis. Pakankamai šiltos dienos leidžia tikėtis itin palankių sąlygų bėgikams. E. Martinka pataria vilkėti patogią, bet pakankamai šiltą aprangą, nes, nors temperatūra pakankamai aukšta, vėjas šiuo laikotarpiu yra pakankamai klastingas. Kitas svarbus patarimas – po finišo iškart persirengti bei užsivilti šiltesnius drabužius.

Po finišo dalyvių lauks ne tik proginis medalis, bet ir kitos rėmėjų dovanos, tarp kurių – naujasis „RASA Native“ vaisvandenių gėrimas. Estafečių prizininkai gaus „Magvit“ dovanas, o visi Druskininkų kroso dalyviai galės atsigaivinti itin tyriu natūraliu mineraliniu vandeniu „RASA LIGHT Active Life“.

Renginį organizuoja asociacija „Sporto renginiai“ ir Druskininkų sporto centras. Registracija vyksta www.krosas.eu puslapyje.

„Druskininkų krosas“ yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kurį bendrai finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.