Druskininkai šventes pasitiko su nuotaikingu kalėdiniu bėgimu ir atkaklia kova

Foto3Didžiausių metų švenčių išvakarėse – šeštadienį – Druskininkuose surengtas vienas gražiausių žiemos sporto renginių – „Druskininkų kalėdinis bėgimas“.

Antrus metus organizuojamas bėgimas pritraukė šimtus Kalėdų senelių, snieguolių ar nykštukų, o tiek jie, tiek visi kiti dalyviai spindėjo teigiamomis emocijomis ir mėgavosi kurorto vaizdais. Nors nemažą dalį Lietuvos padengė sniegas, Druskininkuose baltos paklotės ant žemės nebuvo, tačiau papildomomis kliūtimis tapo stiprokas vėjas bei krintanti šlapdriba. Visgi tai bėgikų nuotaikų nesugadino.

Keturis vaizdingos trasos ratus arba visą pusmaratonį greičiausiai įveikė vilnietis Rimvydas Alminas. Jo laikas – 1 val. 13 min. 56 sek. Jis nuo pagrindinių savo persekiotojų atitrūko tik finišo tiesiojoje.

Antras finišavo Ignas Dumbliauskas (1:14.00), trečias – Andrius Jakševičius (1:14.02).

„Su šia trasa esu jau susipažinęs iš ankstesnių Druskininkų bėgimų. Žinojau ko tikėtis, kur pakilimai, kur nubėgimai nuo kalniuko, todėl tai nebuvo kažkas naujo. Tik tikėjausi silpnesnio vėjo, jis bėgant jautėsi stiprokas“, – pasakojo R. Alminas.

Sportininkas prisiminė, kad po „Druskininkų kalėdinio bėgimo starto“ susiformavo 4,5 žmonių grupelė, kuri kartu bėgo daugmaž du ratus. Po to priekyje liko R. Alminas ir A. Jakševičius.

„Likus 300-400 m iki finišo, šiek tiek spurtavau ir laimėjau. Išties laimėti nesitikėjau, nes Druskininkuose tiesiog norėjau pasitikrinti savo bėgimo formą“, – atskleidė pusmaratonio nugalėtojas.

Tarp moterų greičiausia buvo Inga Bartkė – 1 val. 31 min. 36 sek. Antra liko Dalia Lukošienė (1:35.01), trečia – Vilma Valaitienė (1:37.07).

Kalėdinį pusmaratonį Druskininkuose nubėgo ir šiais metais dvidešimtgubą ultratriatloną įveikęs Tautvydas Grabauskas.

Pusmaratonio ir 10,5 km bėgimų prizininkams vyrams ir moterims vertingus dovanų čekius įsteigė „Sportland“. Visų rungčių nugalėtojams atiteko ir vaisvandenių „RASA Native“ rinkinukai bei „GymOn“ dovanos.

10,5 km bėgime greičiausias buvo Aivaras Čekanavičius – 36 min. 55 sek. Antrąją vietą užėmė Darius Petkevičius (38.27), trečiąją – Tadas Pultinavičius (39.24).

Prizines vietas moterų tarpe iškovojo Iveta Valūnaitė (45.39), Rūta Cimarmanaitė (46.19) ir Jūratė Antanavičienė (48.09).

5,2 km bėgime nugalėtojais tapo Edvinas Staskevičius (19.23) bei Monika Cimakauskaitė (22.58).

Taip pat vyko ir estafetinis bėgimas 2×5 km, pratęsęs „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto ciklą. Čia nugalėjo „RunFace VaSti“ bėgikai, finišavę per 37 min. 29 sek.

Nemažas būrys vaikų startavo nuotaikingame 500 m bėgime, kuriame netrūko kalėdinės nuotaikos ir emocijų.

Dar viena šio renginio dalis – šiaurietiškas ėjimas. Nenorintys bėgti, 10,5 km distanciją galėjo įveikti pėstute. Beje, čia taip pat buvo fiksuojami rezultatai, o greičiausiai du trasos ratus nužingsniavo Rolandas Milčius ir Airida Tama.

Bėgikų troškulį numalšino natūralus mineralinis vanduo „RASA Light“, o mažieji bėgikai vaišinosi „RASA Kids“ vandenuku, praturtintu kalciu. Visi dalyviai buvo apdovanoti šio renginio kalėdiniu medaliu.

Druskininkų Kalėdinis bėgimas yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kurį bendrai finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.