Druskininkuose šventės paminėtos su žiemišku kalėdiniu bėgimu

ASV0422-1024x683Antrąją Šv. Kalėdų dieną surengtas naujasis „Druskininkų kalėdinis bėgimas“. Nuostabi šventinė nuotaika, atkakli kova dėl pergalių bei nuostabus žiemiškas oras nepaliko abejingų nei dalyvių, nei juos palaikiusių miestiečių bei kurorto svečių.

Aktyviai nusiteikę žmonės galėjo rinktis pusmaratonio, 10,5 km, 5,2 km, estafetės 2×5 km rungtis, o vaikai išbandė savo jėgas nuotaikingame 500 m bėgime. Taip pat buvo surengtas ir šiaurietiško ėjimo žygis.

Pusmaratonio distanciją gražiais ir žiemiškais Druskininkų takais bei takeliais greičiausiai įveikė Donatas Stulgys – 1 val. 23 min. 12 sek.

Nedaug nuo jo atsiliko antrąją vietą užėmęs Simas Stasiukaitis (1:23.52). Trečias liko Robertas Petronis (1:30.27).

„Smagu buvo bėgti. Trasa labai graži. Man labiausiai patiko atkarpa nuo aplinkkelio iki finišo. Toje vietoje daug posūkių, nuokalnių, Mergelių akys. Žinoma, labai daug žavesio pridėjo sniegas, nes prieš startą pradėjo stipriai snigti. Tikras kalėdinis bėgimas, – šypsojosi D. Stulgys. – Kova bėgimuose visada būna. Jei ne su varžovas, tai su savimi. Tad pavyko ne tik sudalyvauti, bet ir nugalėti. Pirmadienio rytinė kova su savimi bėgti ar nebėgti buvo laimėta prasmingai.“

Tarp moterų nugalėjo Monika Naskauskė (1:34.24). Antrąją vietą užėmė Vilma Valaitienė (1:37.56), trečiąją – Jūratė Antanavičienė (1:46.28).

„Įspūdžiai labai geri, nes labai mėgstu Druskininkų miestą, o bėgant tokiu gražiu oru, buvo dar daugiau įspūdžių. Patiko tai, kad Druskininkai pasitiko kalėdiniu oru su daug sniego, šypsenų, o visi žmonės buvo šventiškomis nuotaikomis. Labiausiai įsiminė bėgimo šventinė dvasia, kadangi su vyru bėgom ne rezultatui, o mėgavomės bėgimu, gamta ir praleistu laiku drauge. Specialaus pasiruošimo nebuvo, kadangi dabar yra pasiruošimo laikotarpis, tai šis  bėgimas buvo kaip treniruotės dalis“, – mintimis dalinosi M. Naskauskė.

Nemažai pasiekimų savo karjeroje turinti M. Naskauskė išskyrė bėgimų žiemą ypatumus bei paragino visus žmones nebijoti sportuoti lauke ištisus metus.

„Nelengva bėgti apsnigta, slidžia danga, kuomet norėtųsi palaikyti didesnį tempą, bet praslystantys žingsniai to daryti neleidžia. Taip pat bėgant prieš vėją sningant, gavome daug „veido masažo“ (šypsosi, – red. past.). Šio bėgimo sąlygos buvo ir įdomios, kuomet turi laviruoti tarp tampo bei bėgimo technikos, ypatingai posūkiuose, nuokalnėse. Mačiau ne vieną kritimą, laimei, pačiai neteko „pagauti zuikio“.

Manau, kad tokie renginiai reikalingi visada – ypatingai žiemos laikotarpiu, kadangi dauguma žiemą linkę šiltai užsisėdėti namie. Tokie renginiai tai proga išlysti iš namų ir drauge su kitais žmonėmis džiaugtis žiemos laikotarpiu. Asmeniškai aš norėčiau visus paskatinti kuo daugiau laiko praleisti lauke, aktyviai leisti laisvalaikį ir džiaugtis žiema bei gyvenimu“, – pabrėžė M. Naskauskė.

10,5 km distancijoje užtikrintai nugalėjo Jevgenijus Galuška (40.11) ir Ieva Rezajeva (47.25).

Pusmaratonio ir 10,5 km rungties nugalėtojai gavo „Sportland“ prizus, „Adidas“ dovanų kuponus.

5,2 km bėgimo nugalėtojais tapo Domas Miciulevičius (20.44) bei trečia tarp visų dalyvių finišavusi Iveta Valūnaitė (22.06). Šios rungties prizininkai džiaugėsi „Mineral SPA Draugystė“ sanatorijos dovana – apsilankymu turkiškos pirties komplekse.

Projekto „Bėk drauge su draugu Druskininkuose“ dalyviai varžėsi estafetėje 2×5 km. Čia nugalėjo „RunFace VaSti“ atstovai – Aleksandas Gorskis ir Donatas Košiuba (40.23).

Visi renginio dalyviai apdovanoti bėgimo medaliais, taip pat galėjo atsigaivinti mineraliniu vandeniu „Rasa“. Gruodžio 25-26 dienomis taip pat vyko ir virtualus „Druskininkų kalėdinis bėgimas“, kuomet žmonės galėjo pasirinktą distanciją įveikti savo norimoje vietoje.

Su šiuo „Druskininkų kalėdiniu bėgimu“ buvo pratęstas visus metus šiame Lietuvos kurorte vykstantis bėgimo renginių ciklas. Jį sudaro daugybė nemokamų treniruočių Druskininkuose, taip pat „Druskininkų naktinis“ bėgimas, „Bėgimas basomis“, „Druskininkų krosas“, o viską vainikuos tradicinis pavasarinis „Rasa Druskininkai Run“ pusmaratonis.

„Druskininkų kalėdinis bėgimas“ yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kurį bendrai finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.