„Rasa Druskininkai Marathon“ renginyje – dalyviai ir iš Prancūzijos Polinezijos

Foto4Jau šį šeštadienį, gegužės 11-ą dieną, vyks tradicinis „RASA Druskininkai Marathon“ renginys, pakviesiantis visus sporto mylėtojus į didžiulę bėgimo šventę.

Nuo vaikų bėgimo iki maratono – čia kiekvienas ras sau tinkantį nuotolį. Šio bėgimo populiarumas yra savaime suprantamas dėl ypatingos gamtos. Visus bėgikus kasmet vilioja puikios kokybės dviračių takai, atkarpos palei Nemuną, Vijūnėlės tvenkinį. O kur dar gamta alsuojantys parkai.

„Galima pasidžiaugti, kad „RASA Druskininkai Marathon“ trasa yra sertifikuota, todėl sportininkai čia gali fiksuoti savo rekordus. Antrus metus iš eilės čia galima įveikti ne tik pusmaratonio, bet ir maratono distancijas, kas buvo nuspręsta būtent dėl pačių bėgikų pageidavimų ir pasiūlymų“, – kalbėjo renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

Maratono dalyviams teks įveikti keturis trasos ratus, o pusmaratonio – du. Taip pat vyks „Garmin“ 10,5 km rungtis, 5 km bėgimas ir nuotaikingas 500 m bėgimas vaikams. Druskininkuose taip pat trasą kviečiami įveikti ne tik bėgikai, bet ir riedutininkai. Jie taip pat gali registruotis į renginį ir įveikti tą pačią 5 km trasą.

Šeštadienį renginys šalia Vijūnėlės tvenkinio paplūdimio startuos 10 val. Pirmieji prie starto linijos stos 500 m bėgimo dalyviai. 10.12 val. startuos riedučių lenktynių dalyviai, o 10.15 val. 5 km distancijoje startuos ir bėgikai. 11 val. bus duotas startas visiems kitiems dalyviams, pasirinkusiems maratono, pusmaratonio ar 10,5 km distancijas.

Dar tebevykstant registracijai, jau aišku, kad į Druskininkus atvyks ir nemažai svečių iš užsienio. Į bėgimą užsiregistravo du žmonės iš Ramiojo vandenyno viduryje esančios Prancūzijos užjūrio bendrijos – Prancūzijos Polinezijos. Taip pat įvairiose distancijose startuos bėgikai iš Vokietijos, Lenkijos, JAV, Latvijos, o moterų maratono nugalėtojos titulą gins ukrainietė Veronika Kalašnikova.

Daugkartinis Lietuvos lengvosios atletikos ilgų nuotolių bėgimo  čempionas, tarptautinių varžybų prizininkas bei Europos čempionatų finalininkas Aurimas Gudaitis dalinasi patarimais su mažiau patirties turinčiais arba dar tik į pirmąjį savo bėgimą besiruošiantiems žmonėms.

„Pirmas patarimas – pasitikrinti sveikatą, antras – pasirinkti tinkamą avalynę, trečias – išsirinkti tinkamą aprangą, kad nebūtų per karšta. Prieš bėgimą reikėtų pasimankštinti, o po bėgimo – prasitampyti. Ruošiantis bėgimui, naujokams rekomenduočiau patiems pabėgioti lygia trasa, be pakilimų. Pradžiai užtektų nubėgti kokius 3 km arba net mažiau. Ir, žinoma, jeigu yra galimybė, visada rekomenduojama pasikonsultuoti su bėgimo treneriais, kurie pamokintų taisyklingos technikos ir parodytų taisytinus dalykus“, – pasakojo A. Gudaitis.

Taip pat Druskininkų bėgimo renginyje bus pratęstas projektas „Bėk drauge su draugu Druskininkuose“, kurio metu komandos varžysis estafetėje 2×10 km, o rezultatai skaičiuosis į bendrą šio projekto įskaitą.

Renginio dalyviai galės atsigaivinti visų pamėgtu itin tyru natūraliu mineraliniu vandeniu RASA LIGHT ir RASA LIGHT ACTIVE LIFE. Mažieji bėgikai, kaip ir pernai, gaivinsis specialiai vaikams sukurtu RASA KIDS vandenuku, praturtintu kalciu. Pusmaratonio distancijos prizininkams dovanų čekius įsteigė „Sportland“.

Visi renginio dalyviai taip pat bus apdovanoti specialiais bėgimo medaliais bei rėmėjų dovanėlėmis.

„RASA Druskininkai Marathon“  yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kuri bendrai finansuojama Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.