„RASA Druskininkai Run“ pusmaratonyje triumfavo ir Lietuvos čempionais tapo M. Dirsė bei R. Kergytė Dauskurdienė

277668458_4842379299193846_7516719230851928606_nŠeštadienį Druskininkuose įvyko bene didžiausia pavasario pradžios bėgimo šventė Lietuvoje – „RASA Druskininkai Run“ pusmaratonis, kuriame taip pat buvo išdalinti ir Lietuvos pusmaratonio čempionato apdovanojimai.

Iš viso Druskininkuose varžėsi per 700 bėgikų.

Į pasaulio lengvosios atletikos federacijos kalendorių įtrauktose varžybose greičiausias buvo ir Lietuvos pusės maratono bėgimo čempionu pirmą sykį tapo Modestas Dirsė („Aitvaras“). Jis finišavo per 1 val. 14 min. 48 sek.

Antrąją vietą užėmė Vaidas Ramanauskas („Origami runners“, 1:15.23), trečiąją – Paulius Kovarskas („Bėgimo klubas“, 1:15.45).

„Į Druskininkus važiavau su tikslu tapti labiau Lietuvos čempionu nei nugalėti pačioje distancijoje. Mačiau, kad bėgime yra užsiregistravę užsieniečių, bet jų nepažinojau, todėl buvo sunku vertinti jų pajėgumą. Kadangi tarp lietuvių pagrindinių konkurentų nebuvo, tai tikėjausi laimėti. Žinoma, bėgant iki paskutinės akimirkos niekas negali garantuoti, kad laimėsi. Visgi varžybas kontroliavau nuo pirmų kilometrų ir bėgau taktiškai. Likus iki finišo daugiau nei 7 km, padariau pagreitėjimą ir tada atitrūkau nuo varžovų. Nuo tada galvojau tik apie pergalę ir Lietuvos čempiono vardą“, – džiaugėsi M. Dirsė.

Dirsė yra ne kartą tapęs įvairių distancijų Lietuvos pirmenybių prizininku, bet tai pirmas čempiono titulas.

„Dėl to šis Druskininkų bėgimas man taps įsimintinas visam gyvenimui. Esu labai laimingas dėl šio titulo“, – sakė sportininkas.

Tarp moterų nugalėjo buvusi olimpietė Remalda Kergytė-Dauskurdienė. Jos laikas – 1 val. 22 min. 5 sek. Tarp visų dalyvių šis rezultatas buvo septintas.

Sidabro medalis atiteko Gitanai Akmanavičiūtei („Origami runners“, 1:25.17), bronzos – Vilmantei Gruodytei („Klaipėdos maratonas“, 1:27.29).

„Laimėti tikėjausi. Ruošiuosi balandžio 24 dieną Lenkijoje vyksiančiam maratonui, tai šią savaitę turėjau gana didelį krūvį. Nors neplanavau bėgti Druskininkuose, bet pakalbėjus su renginio organizatoriumi Evaldu Martinka, šis renginys mane suintrigavo. Nors tikrai neįsivaizdavau, kaip seksis bėgti po didelio krūvio. Darant apšilimą, jutai, kad kojos sunkios, bet startuojant pasirinkau sau tinkantį tempą ir jį išlaikiau iki finišo. Bėgau komfortiškai. Kad laimėsiu, abejonių nekilo pradedant pirmais kilometrais“, – pasakojo bėgikė.

Tiesa, Lietuvos čempionės titulo R. Kergytė-Dauskurdienė nesureikšmina. Pasak jos, nemažai stipriausių Lietuvos ilgų nuotolių bėgikių yra išvykusios, todėl negalėjo startuoti Druskininkuose.

10,5 bėgime triumfavo Rimvydas Alminas („Versmė Run“) – 35 min. 3 sek. Antras buvo Aivaras Čekanavičius („Top Exchange“, 36.17), trečias – Kęstutis Bikas („Million Steps“, 36.57).

Tarp moterų nugalėjo Eglė Stankūnė („I Run Lt“, 43.40). Antroji pozicija atiteko Jurgitai Pušinaitei („Bėgimo klubas“, 49.46), trečioji – Monikai Dailidaitei-Širokovei („Kauno maratono klubas“, 50.20). Šio bėgimo prizininkams papildomas dovanas įsteigė „Sportland“.

Tuo tarpu „Garmin 5 km” rungties nugalėtojams atiteko „Garmin Forerunner 51” laikrodis. Jais džiaugėsi Lukas Tarasevičius (16.37) bei net dvi pergales per dieną iškovojusi E. Stankūnė (21.09).

Patys jauniausiai dalyviai dalyvavo nuotaikingame 600 m bėgime. Jame startavo ir triračiais bėgantys žmonės.

Druskininkuose netrūko pramogų ne tik bėgikams, bet ir žiūrovams. Šalia Vijūnėlės tvenkinio paplūdimio kiekvienas norintis galėjo varžytis iššūkio zonoje su „Power Hit Radio“. Čia komandos bei pavieniai asmenys dalyvavo šimto atsispaudimų, pritūpimų ir plankos rungtyse, o visiems atsigauti padėjo „Rasa“ natūralus mineralinis vanduo ir vaisvandeniai.

Beje, „RASA Druskininkai Run“ renginyje vis dar galima sudalyvauti virtualiai. Virtualus bėgimas tęsis iki sekmadienio vakaro, o atitinkamą distanciją savo pasirinktoje vietoje įveikę žmonės taip pat gaus renginio medalius. Virtualaus bėgimo dalyviai taip pat gali sukurti kitų metų bėgimo šūkį bei laimėti rėmėjų prizą.

„RASA Druskininkai Run“ bėgimą organizavo Druskininkų sporto centras kartu su Lietuvos lengvosios atletikos federacija ir asociacija „Sporto renginiai“.