Unikalus bėgimas basomis golfo lauke dalyviams dovanojo ir azartą, ir gamtos potyrius

20230815_Alfredas_Pliadis_AL6_7280Šalia Druskininkų esančiame „Vilkės“ golfo klube per Žolines surengtas vienas įdomiausių ir unikaliausių aktyvaus judėjimo renginių Lietuvoje – „RASA bėgimas basomis“.

Simboliška, kad būtent per Žolinių šventę bėgikai turėjo bėgti basomis per puikiai paruoštą golfo lauko veją. Puikus, nors ir karštas oras, nuostabi aplinka, galimybė po bėgimo pažaisti golfą vėl priviliojo šimtus žmonių – nuo pačių jauniausiųjų iki labiau patyrusių sportininkų.

Patys greičiausi dalyviai, žinoma, ne tik mėgavosi šiuo unikaliu renginiu, bet ir varžėsi dėl pergalių. 8 km distancijoje greičiausias buvo panevėžietis Simas Stasiukaitis – 29 min. 2 sek.

Jam tai buvo jau ketvirtasis bėgimas basomis, o praėjusiais metais jis šiame „Vilkės“ golfo lauke užėmė trečiąją vietą.

„Bėgime basomis dalyvauju jau ne pirmą kartą, todėl net nekilo minčių apie nedalyvavimą. Žinojau, kad bus verta. Taip pat po bėgimo galima pažaisti ir golfą, – pasakojo S. Stasiukaitis. – Laimėti visada norisi, bet stengiuosi susikoncentruoti į bėgimo džiaugsmą, nes tada jei nelaimi, tai nenusivili, o jei laimi, tada pergalė labiau džiugina.“

Jis prisipažįsta, kad bėgti basomis yra neįprasta, nes tiek treniruotėse, tiek įprastose varžybose visada yra bėgiojama su avalyne.

„Bėgimas basomis yra tikrai kitoks. Jauti visą pagrindą. Smulkiausius akmenukus iš pradžių bandai pamatyti ir jų išvengti, o paskui tiesiog sugeri ir nekreipi dėmesio“, – šypsojosi S. Stasiukaitis.

Antrąją vietą užėmė druskininkietis Domantas Nedzinskas (30.08).

Trečia tarp visų dalyvių ir pirma tarp moterų buvo žinoma Lietuvos plento ir bekelės bėgikė Gitana Akmanavičiūtė (31.33).

„Su šeimyna galvojome, kur praleisti Žolines ir sukombinavome bėgimą basomis su apsilankymu Druskininkų vandens parke. Dukrytė prabėgo 500 m, o aš pasirinkau 8 km distanciją. Jokio tikslo čia nekėliau, bet laimėti norėjau“, – turininga diena džiaugėsi G. Akmanavičiūtė.

Ji taip pat yra ne sykį dalyvavusi analogiškame bėgime basomis ir neslepia, jog bėgti basomis žole yra labai smagu. Juolab, kad tokia galimybė varžybose pasitaiko retai. Dar vienas tokio bėgimo privalumas – tai puiki treniruotė čiurnų pastiprinimui.

„Bėgimas minkšta danga, žinoma, yra lėtesnis nei su šių laikų greitaisiais varžybiniais bateliais, kurie tikrai padeda bėgti greičiau. Pati bėgimo basomis trasa buvo nenuobodi, su pabangavimais aukštyn-žemyn. Buvo karšta, bet vėjelis kartais vėdino. Išties tai buvo smagus renginys su šaunia organizacija, kur bėgikai susirinkę bėgo su šeimomis, vaikais ir net šuniukais“, – teigiama emocija spinduliavo G. Akmanavičiūtė.

Antrąją vietą tarp moterų 8 km distancijoje užėmė Tatjana Sakalauskienė (34.28).

4 km distancijoje nugalėtojais tapo Miroslavas Znisčinskis (13.01) ir Eglė Vaitulevičiūtė (15.07).

Šiose varžybose buvo pratęstas ir projekto „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” sezonas, kur sportininkai varžėsi estafetėje 2×4 km. Šįkart nugalėtoju tapo „PB run“ duetas – Linas Diraitis ir Darius Petkevičius (25.55). Antrąją vietą užėmė „RunFace VaSti“ (26.31), trečiąją – „Ereliai Squad“ (27.44).

Kiekvienas finišą pasiekęs dalyvis buvo apdovanotas atminimo medaliu. „RASA bėgimo basomis“ rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti MAGVIT, „Pauluns“, „GymOn“, „Ice Power“, „Smart WAY“, BLUEIRON prizais ir „Rasa Native“ vaisvandenių rinkinukais.

Po finišo dalyviai gaivinosi vieno didžiausių natūralaus mineralinio vandens gamintojų „Druskininkų RASA“ natūraliu mineraliniu vandeniu RASA LIGHT ir specialiai vaikams kurtu RASA KIDS vandenuku praturtinti kalciu.

„Rasa Druskininkų bėgimas basomis“ yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos”.