„Vilkės“ golfo klubo aikštyne įvyko unikalusis „Bėgimas basomis“ Unikalaus „Bėgimo basomis“ nugalėtojas: „Basi ir gimstame, ir išmokstame bėgioti“

DSC01431Savaitgalį „Vilkės“ golfo klube greta Druskininkų vyko vienas įdomiausių ir unikaliausių bėgimų Lietuvoje –
„Bėgimas basomis“.
Didelis būrys aktyviai nusiteikusių žmonių varžėsi ar tiesiog smagiai leido laiką ant švelnios golfo lauko vejos.
Renginys prasidėjo 500 m bėgimu, kuriame emocijomis tryško jaunieji bėgikai. Vėliau buvo duotas startas 4
ir 8 km bėgikams bei estafetei 2×4 km.
Greičiausias 8 km bėgime buvo Vilniaus bėgimo klubo atstovas Justinas Vaižmužys. Jis finišavo per 27 min.
49 sek. ir maža akimirka aplenkė antrąją vietą užėmusį Bogdaną Ausijuką (27.50).
„Atvykau kelioms vasaros dienoms į sodybą Randamonyse ir iš draugės sužinojau, kad „Bėgimas basomis“
vyks visai šalia. Kalbinome ir kitus klubo narius, tačiau kai kurie iš Vilniaus jau nebespėjo atvykti. Nuolat
bėgioju, todėl ir norisi dalyvauti tokiuose renginiuose. Žinoma, laimėti buvo malonu, tačiau kad atbėgau
pirmas sužinojau tik po finišo – mačiau priekyje du bėgikus. Pasirodo, jie buvo estafetininkai“, – prisiminė J.
Vaižmužys.
Trečias finišavo Simas Stasiukaitis (28.11).
Tarp moterų nugalėjo Lina Vasiljevienė – 31 min. 27 sek. Antra liko Laura Šeškienė (32.07), trečia – Ieva
Rezajeva (32.58).
J. Vaižmužys sako, kad bėgimo basomis idėja yra labai graži ir įdomi. Jis net rekomenduoja bėgimo
naujokams pasitreniruoti basomis ir taip pajusti žmogaus prigimtį.
„Idėja bėgti varžybose basomis labai gera, juk basi mes gimstame ir basi bėgti išmokstame, basi ir turėtume
pradėti treniruotis bei varžytis, tai pagrindas sveikoms kojoms. Ir tik didėjant įveikiamam kilometražui ir
bėgant miesto grindiniu – autis batus ir ieškoti jų vis geresnių. Golfo lauko žolė labai minkšta ir maloni,
nejaučiau jokio diskomforto ir beveik pamiršau, kad esu be batų. Tik nuokalnės ir mediniai tiltukai
primindavo“, – pasakojo J. Vaižmužys.
4 km bėgime nugalėjo Jevgenijus Galuška (13.07), aplenkęs Aurimą Gudaitį (13.34) ir Joną Venckūną
(13.46).
Moterų prizininkėmis tapo Virginija Višinskienė (16.03), Liucija Venckūnaitė (17.31) ir Emilė Valentukonytė
(20.30).
Estafetės bėgime nugalėjo Aleksandro Gorskio ir Donato Košiubos (25.28) duetas.
Kiekvienas finišą pasiekęs dalyvis buvo apdovanotas atminimo medaliu. 4 ir 8 km bėgimų nugalėtojams
atiteko „Mineal SPA Draugystė“ prizai.
Po finišo dalyviai vaišinosi vieno didžiausių natūralaus mineralinio vandens gamintojų „Druskininkų RASA“
natūraliu mineraliniu vandeniu.
Druskininkų bėgimas basomis yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kuri bendrai
finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis
įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų
paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.