„Vilkės“ golfo klubo lauke – unikalus bėgimas: žmonės bėgs basi Bėgimo basomis organizatorius: „Tai yra tarsi grįžimas į natūralumą“

Autorė Aistė Ridkaitė_11803Jau rugpjūčio 13 dieną vyks vienas įdomiausių ir unikaliausių projekto „Bėk drauge su draugu Druskininkuose“ renginių – „Bėgimas basomis“.

Puikiame „Vilkės“ golfo klubo aikštyne bėgimo mylėtojai galės pasivaržyti 4 arba 8 km distancijose. Taip pat vyks estafetė 2×4 km bei 500 m bėgimas vaikams arba pradedantiesiems.

„Visų pirma, bėgikų lauks vasara, o ji asocijuojasi su pramogomis. Bėgimas basomis nėra profesionalus varžybinis renginys. Tai pramoginis renginys, skirtas šeimai, draugams, bendraminčiams, kurie galės sujungti savo hobį – bėgimą – ir pramogą“, – sakė asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

Vien tik bėgimu pramogos nesibaigs. Po bėgimo visi dalyviai galės pasilikti „Vilkės“ golfo klube ir smagiai leisti laiką puikioje sutvarkytoje aplinkoje. Taip pat bus galimybė išbandyti sparčiai populiarėjantį golfą bei susipažinti su šio sporto ypatybėmis.

Šalia Druskininkų įsikūręs „Vilkės“ golfo aikštynas užima 65 ha plotą, žaidimo atstumas virš 6 km. Be to, dalis aikštelių išsidėsčiusios miško apsuptyje. Tai pirmasis Lietuvoje škotiško stiliaus golfo aikštynas. Išskirtinis dėmesys skiriamas gamtai – ją aikštyne siekiama išsaugoti kuo natūralesnę, juolab, kad Dzūkijos kraštovaizdis čia itin dėkingas.

Žinoma, didžiausias šio bėgimo išskirtinumas – bėgti reikia basomis. Golfo laukas tam yra idealiai tinkanti vieta, nes čia yra puiki ir nuolat prižiūrima žolė, gražus reljefas.

„Žmonės tikrai bėgs nuostabiai išpuoselėta žole. 4 km trasa drieksis aplink devynias golfo duobutes, todėl visi galės pasijausti golfo žaidėjais. Kam 4 km neužteks, bus galima bėgti du ratus ir įveikti 8 km. Kadangi tai yra golfo laukas, tai bus ir kalniukų, ir nuokalnių. Aplink bus vandens telkinių, upelis. Grožėtis tikrai bus kuo“, – teigė E. Martinka.

Visuose projekto bėgimuose vyksta estafetiniai bėgimai. Šios idėjos tikslas, kad sportuojantys žmonės padrąsintų dar nesportuojančius pradėti tą daryti. Bėgikų duetai kiekviename renginyje gali rinkti taškus ir pretenduoti į bendrosios įskaitos prizus. E. Martinkos teigimu, estafetė skirta tiems, kas mėgsta komandinį sportą.

Daug kam bėgti basomis nėra įprasta. Visi įpratę bėgioti su bateliais, kurių technologijos ir pasirinkimas jau pasiekė aukščiausią lygį. E. Martinka, kaip bėgimo treneris, siūlo prisiminti žmogaus prigimtį ir suprasti, kad žmonės gimsta basi.

„Mes gimėme basi ir senovėje niekas jokių batų neturėjo. Šis bėgimas yra tarsi bėgimas į natūralumą. Kaip buvęs sportininkas turiu pripažinti, kad nemažai treniruočių atlikau ant žolės basomis. Taip labai stiprėja pėda, gerėja bėgimo technika, žmogus atgauna natūralius judesius“, – pasakojo treneris.

Visą vasarą Druskininkuose, Atgimimo progimnazijos stadione pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 18 val. vyksta nemokamos treniruotės.

„Stengiuosi bent kartą į savaitę surengti treniruotę, kur bėgimo mėgėjai atlieka šuoliukus bei įvairius bėgimo pratimus bei pagreitėjimus basomis. Mano įsitikinimu, tai yra labai naudinga. Tokios treniruotės tikrai pravers įprastuose bėgimuose stadione ar kitur“, – kalbėjo E. Martinka.

Bėgti puikiai paruošta žole yra visiškai nepavojinga. Treneris sako, kad pavojus yra tik vienas.

„Bėgdami pro gražiai žydinčius dobiliukus, stebėkite, kad neužmintumėte kokios besidarbuojančios bitutės“, – šypsojosi bėgimo organizatorius.

„Bėgimas basomis“ vyks rugpjūčio 13 dieną. 11 val. bus duotas startas 500 m bėgimui, o 11.10 startuos 4. 8 km ir estafetės dalyviai.

Bėgimo prizininkai bus apdovanoti rėmėjų prizais, o visi dalyviai gaus atminimo medalius bei galės atsigaivinti vieno didžiausių natūralaus mineralinio vandens gamintojų „Druskininkų RASA“ natūraliu mineraliniu vandeniu „RASA LIGHT Active Life“. Mažieji bėgikai bus vaišinami „RASA kids“ vandenuku, praturtintu kalciu.

„Vanduo ir sportas yra neatsiejama geros fizinės ir emocinės sveikatos dalis. Kadangi mūsų natūralus mineralinis vanduo išgaunamas būtent Druskininkuose, tai mums labai malonu prisidėti prie šiame mieste vykstančių įvairių renginių ir sportinių iniciatyvų“, – teigė „Druskininkų RASA“ įmonės direktorius Aurelijus Sinkevičius.

Druskininkų bėgimas basomis yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kuri bendrai finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.